Wkrótce po publikacji artykułu na temat problemów związanych z bezpieczeństwem informacji w sklepach KQS została wydana aktualizacja tego oprogramowania oznaczona numerkiem 1.28.2.

Rozwiązuje ona między innymi problem niezabezpieczonego dostępu do danych na temat transakcji w sklepach KQS. Na całe szczęście, wbrew wcześniejszym zapowiedziom autora oprogramowania, aktualizacja ta została udostępniona również tym użytkownikom, którzy zostali bezprawnie pozbawieni prawa do aktualizacji oprogramowania. Cieszę się, iż mój trud włożony w napisanie wcześniejszego artykułu nie poszedł na marne i teraz chyba każdy klient KQS może korzystać z nowszej, bezpieczniejszej wersji sklepu internetowego KQS.

Wszystkim właścicielom lub administratorom sklepów KQS zalecam jak najszybsze przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania do wersji 1.28.2 lub zastosowanie jakiegoś alternatywnego zabezpieczenia.

PS. Szkoda tylko, że wielokrotnie na nieoficjalnym forum użytkowników KQS musiało dojść do dość ostrych potyczek słownych by w końcu nastał upragniony spokój.