Należę do osób, które bardzo cenią sobie możliwość ciągłego zdobywania nowej wiedzy związanej z moją pracą i hobby. Niestety, prawda jest taka, że wiecznie cierpię na syndrom braku czasu na cokolwiek, więc właściwie nie ma mowy o żadnych wyjazdach doszkalających. Bardzo dobrą deską ratunku (wiem, że nie tylko w mojej sytuacji) są kursy online.

Od dawna korzystam z platformy szkoleniowej Udemy, którą uważam za lidera w branży. Są jednak kursy, które przydałyby mi się w wersji polskiej, takie jak nauka administracji systemami Linux. Obawiałem się o nazewnictwo, które nawet w polskim wydaniu potrafi być kłopotliwe. Najciekawszą propozycją wydała mi się Strefa Kursów. Swój wybór uzasadnię niżej, jednak chciałbym rozpocząć od opowiedzenia o tym, dlaczego warto postawić na szkolenia internetowe.

Wygodna nauka, gdzie chcesz… i kiedy chcesz

Jak już wspominałem, należę do tej części społeczeństwa, dla której doba mogłaby trwać 48 godzin, a i tak byłoby za mało. Z moim trybem życia praktycznie nie mam szans załapać się na szkolenia stacjonarne organizowane w jakimś mieście. Po pierwsze często są to szkolenia kilkudniowe i trzeba sobie zapewnić nocleg, po drugie jeśli miałoby to być szkolenie hobbystyczne, musiałbym wziąć na nie dzień wolny lub kilka dni. Po trzecie, życie rodzinne uległoby całkowitej dezorganizacji.

O wiele wygodniejszą opcją jest zasiadanie do szkolenia wtedy, kiedy mam na to czas, chęci i siły. Właśnie z tego powodu uważam, że kursy online są tak dobrą opcją. Mogę je odtworzyć na dowolnym urządzeniu mobilnym, w dowolnym miejscu. Nieważne czy wypoczywam na działce, lecę samolotem, jadę pociągiem, czy po prostu leżę na sofie. Bardzo ważne jest to, że o tym, kiedy, w jaki sposób i z jaką intensywnością będziemy się uczyć decydujemy sami.

Rozpocznij naukę na Strefie Kursów

Kolejna sprawa to właśnie szybkość nabywania wiedzy i możliwość powrotu do niektórych lekcji. Sami dawkujemy sobie ilość informacji ze szkolenia online. Warto się uczyć regularnie, jednak jeśli nie mamy takich możliwości, za jednym razem możemy obejrzeć kilka części, a za jakiś czas na przykład tylko jedną z kolejnych.

Równie cenna jest moim zdaniem możliwość powrotu do już odbytych lekcji. Jeśli chcecie sobie coś przypomnieć lub lepiej zrozumieć, nie ma z tym problemu.

Szczerze powiem, że przebyłem naprawdę wiele kursów i większość z nich była opowiedziana naprawdę prostym i zrozumiałym językiem, a sam materiał był dawkowany w taki sposób, by nie stanowił problemu w opanowaniu.

Kilka słów o Strefie Kursów

Polskich platform z kursami online jest coraz więcej. Moją uwagę przyciągnęła w szczególności jedna – Strefa Kursów. Powodów było kilka: przede wszystkim wysoka jakość materiałów, czytelność, przejrzystość, dokładne informacje na temat szkoleń, łatwa ścieżka zakupu, interesująca tematyka szkoleń i oczywiście atrakcyjne promocje, a także kody rabatowe.

Na samej platformie można przeczytać: “Kursy ze strefakursow.pl uczą konkretnych umiejętności, które pozwolą Ci się rozwinąć zawodowo lub hobbystycznie. Każdy kurs zawiera pełno praktycznej wiedzy, która ułatwi Ci osiągnięcie wymarzonych życiowych celów“.

Kursy online z Google Analytics

Szkolenia na platformie Strefa Kursów posiadają opinie i oceny, które ułatwiają dokonanie wyboru

Kursy dostępne na platformie są podzielone według stopnia zaawansowania wiedzy. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, który i czy na pewno będzie najlepszy i dopasowany do wiedzy, którą już posiadamy.

Możemy poruszać się na trzech etapach ścieżek rozwoju wiedzy: junior, mid, senior.
Platforma oferuje nie tylko dostęp do szkoleń, ale również możliwość pisania notatek, oznaczania najbardziej przydatnych i ciekawych lekcji, pobierania dodatkowych materiałów, monitorowania postępów.

Szkolenia ze Strefy Kursów – co warto wiedzieć?

Kursy zawierają filmy instruktażowe przygotowane i przedstawione przez ekspertów z danej dziedziny. Każda czynność jest wyjaśniana w filmach krok po kroku. Ode mnie duży plus za jakość materiałów. Zarówno audio, jak i video są na najwyższym poziomie, co jak się okazuje, nie u wszystkich jest standardem.

Do kursów są dołączone testy sprawdzające wiedzę, dodatkowe materiały i ćwiczenia. Dzięki testom można zweryfikować przyswojone informacje i sprawdzić, czy warto wrócić do którejś z lekcji w celu uzupełnienia wiedzy.

Szkolenia online zakupione na Strefie Kursów są dostępne dożywotnio. Po odbyciu każdego kursu otrzymamy imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Mnie to nie kręci, ale może istnieją zbieracze nic niewartych certyfikatów, he he.

Ścieżki kariery Strefy Kursów

Szkolenia na Strefie Kursów możesz kupować pojedynczo lub w pakietach tematycznych zwanych ścieżkami kariery

Jeśli chodzi o tematykę, to jest naprawdę szeroka. Od programowania, grafiki, audio, video, aż po zagadnienia związane z marketingiem, prowadzeniem firmy, obsługą różnego typu oprogramowania.
Każdy z kursów online jest opatrzony dokładnym opisem. Możemy prześledzić przebieg szkolenia i plan kolejnych zagadnień, które będą poruszane. Oprócz tego znajdziemy informację o czasu trwania, możemy obejrzeć zwiastuny, a nawet poszczególne lekcje. Dostępne są opinie osób, które już skorzystały z wybranego szkolenia online.

Strefa Kursów posiada jeszcze dwie fajne opcje, które mogą zainteresować niektórych z Was. Pierwszą z niech jest możliwość zakupu kursu online jako prezent, a druga jest związana z możliwością odbywania szkoleń przez firmy, bo jak najbardziej jest to możliwe.

Administrator może udostępnić szkolenia swojemu zespołowi, decydować, kiedy się skończą oraz sprawdzać postępy pracowników.

Nie trudno zostać łowcą okazji

Strefa Kursów przewidziała bardzo dużo promocji i ciekawych kuponów rabatowych. Niektóre kody rabatowe można uzyskać w promocjach okazjonalnych (na przykład świątecznych), inne w promocjach stałych. Na przykład kupon rabatowy można dostać za zapisanie się do newslettera lub do powiadomień web push.

Rabat za newsletter Strefy Kursów

Zapisz się do newslettera Strefy Kursów, aby otrzymać kupon rabatowy. Bez obaw, faktycznie nie wysyłają spamu.

Bardzo ciekawą opcją są Punkty Premium, które otrzymuje się za już zakupione szkolenia. Po zebraniu odpowiedniej ilości można je wymienić na pełnowartościowe, dowolne szkolenie ze strony.

Żeby nie było tak kolorowo…

Szkolenia są dostępne na komputer, tablet i telefon. Strefa Kursów posiada własną aplikację, która jednak na mój gust nie jest do końca dopracowana. Po pierwsze nie zapamiętuje hasła i każdorazowo trzeba je wpisywać, a po drugie nie wszędzie działa. Na przykład na moim telefonie i jednym z tabletów (Samsung Galaxy Tab S2) śmiga, na innym tablecie (Huawei MediaPad M5) nie działa. Pojawia się jedynie białe tło z logo Strefy Kursów, nic nie da się zrobić. Jak można wyczytać z opinii na Google Play, nie tylko mnie dotknął ten problem. Na całe szczęście można mimo wszystko użyć tradycyjnej przeglądarki internetowej zainstalowanej na tablecie i zalogować się do Strefy Kursów jak przy pomocy komputera. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale ważne, że działa.

Aplikacja android Strefy Kursów

Ocena aplikacji mobilnej platformy szkoleniowej Strefa Kursów mówi sama za siebie

Trochę kiepsko, tym bardziej, że jak na ironię, na ich stronie można znaleźć szkolenie z pisania aplikacji mobilnych. Już pomijam fakt, że aplikacja Strefy Kursów do pięt nie dorasta tej od Udemy, ale to bym przebolał, gdyby ona po prostu działała. Natomiast ostatnia aktualizacja tej aplikacji miała miejsce 1 czerwca 2017, czyli półtora roku temu i od tego czasu nikt nie raczył naprawić zgłaszanego błędu. Słabo.

Zdobywanie wiedzy ze Strefą Kursów się opłaca!

Podsumowując całość jestem zdania, że warto skorzystać ze szkoleń online. W Strefie Kursów istnieje możliwość pobrania wszystkich zakupionych kursów, a więc możemy z nich skorzystać nawet wtedy, kiedy jest słabo z dostępem do Internetu.

Rozpocznij naukę na Strefie Kursów

Do kursów online przyciąga mnie jeszcze jedna kwestia – w porównaniu ze standardowymi szkoleniami są naprawdę niedrogie. Na przykład na platformie Strefa Kursów próżno szukać szkolenia powyżej 200 złotych, a do tego bardzo często dostępne są promocje oraz kody rabatowe obniżające już i tak niewysokie ceny katalogowe szkoleń. Wiedza nie musi więc kosztować dużo, może być dostępna w łatwy i wygodny sposób nawet dla osób, które nie mają wiele czasu.