Niektórzy piszą blogi dla zabawy, inni w celach komercyjnych a jeszcze inni dla zabawy oraz kasy. W Polsce wciąż królują blogi o kotach, psach, problemach dnia codziennego oraz o wszystkim i o niczym w stylu PiĘtNaStOlEtNiEj uczennicy. Właściciele blogów tego typu nie mają zbytnich szans na internetowy zarobek. Inaczej wygląda sprawa z popularnymi blogami o konkretnej i ciekawej tematyce. Ale do rzeczy… Jeśli Twój blog ma wystarczająco dużo odwiedzających możesz z tego żyć… no, powiedzmy ;-) Nie należy jednak zapominać o tym, że część użytkowników Internetu korzysta z takiego dobrodziejstwa jak kanał RSS (Really Simple Syndication).

Ci, którzy czytają Twojego bloga korzystając właśnie z RSS zapewne nie zobaczą reklam takich jak AdSense czy różnorodne programy partnerskie. Oznacza to, że Twoje maszynki do zarabiania pieniędzy nie pracują tak jak powinny. Z jednej strony umożliwiasz odwiedzającym swojego bloga wybór odpowiadającej im opcji – strona lub RSS – z drugiej zaś sam pozbawiasz się szansy na dodatkowy zarobek. W takim razie czy jest jakakolwiek opcja aby zarabiać za pomocą kanału RSS? Na polskich blogach nie ale na anglojęzycznych już tak.

Feedvertising to technologia umożliwiająca blogowiczom uruchomienie tekstowych reklam w swoich kanałach RSS. Miejmy więc nadzieję, że niebawem doczekamy się podobnego rozwiązania dla polskich blogowiczów.