Nie pamiętam, czy opisywałem tutaj jakikolwiek soft do SEO. Używam różnych narzędzi, niektóre piszę sobie sam, niektóre kupuję. Natomiast ostatnio zrodziła się potrzeba posiadania jakiegoś narzędzia do monitorowania linków przychodzących. Dlaczego? O tym zaraz. Czy coś znalazłem? Owszem. SE Ranking.

Nie piszę o narzędziach SEO, ponieważ tych recenzji jest w sieci mnóstwo, również tej polskiej części internetu. Poza tym wolę działać niż mówić. Co by nie było to w SEO jestem już 14 lat. Tak, swoje konto na PiO założyłem w 2004, kiedy SEO w Polsce raczkowało. Wracając do sedna – jednym ze sposobów pozyskiwania linków przychodzących jest publikacja artykułów sponsorowanych. Dobrze napisane artykuły po pierwsze generują wartość dodaną w różnych postaciach: świadomość marki, wejścia na stronę, bezpośrednia sprzedaż, ale też wartość SEO. Niestety kilka dni temu dziewczyna z mojego działu robiła przegląd opublikowanych przez nią artykułów sponsorowanych. Korzystaliśmy z platformy WhitePress. Okazało się, że kilka artykułów sponsorowanych, za których publikację zapłaciliśmy zostały pozbawione linków lub dopisany został atrybut nofollow. Szkoda tylko, że w momencie publikacji tych artykułów w opisie oferty na WhitePress nie było informacji o tym, że ktokolwiek ma zamiar cokolwiek usuwać. Na całe szczęście po szybkim kontakcie z Pawłem Strykowskim, czyli CEO WhitePress dowiedziałem się, że lada dzień rusza WhitePress v2 i dzięki zgłoszeniom, takim jak moje zostanie wprowadzona dodatkowa informacja o tym, co się dzieje z artykułem sponsorowanym po czasie 12 miesięcy. Dzięki temu kombinatorzy powinni mieć mniej zleceń, co uważam za dobry krok platformy WhitePress.

Testuj SE Ranking przez 14 dni za darmo

Kupon promocyjny 15OFFLESIUL o wartości 15% na każdy pakiet SE Ranking.

Wracając do tematu monitorowania linków przychodzących – szukałem jakiegoś niedrogiego rozwiązania serwerowego. Mogło być instalowane na własnym serwerze dedykowanym/VPS, jak i jako SaaS. Dużo rozwiązań znalazłem, aczkolwiek ich cena była kosmiczna. Przypadkowo natrafiłem na SE Ranking. To narzędzie SEO składające się z wielu modułów. Żeby nie przedłużać i pozostać w temacie ceny – SE Ranking jest naprawdę tanie. Najtańszy pakiet PERSONAL kosztuje już 4.20 USD/miesiąc. To jest opcja zakładająca monitoring słów kluczowych co tydzień. Przy monitoringu co 3 dni koszt wynosi raptem 5.60 USD/miesiąc. Przy sprawdzaniu codziennym jest to koszt 7 USD/miesiąc. Widzieliście kiedykolwiek coś tańszego?

SE Ranking - ceny pakietów

Warto zaznaczyć, że pakiet PERSONAL umożliwia śledzenie pozycji 50 fraz kluczowych, natomiast dzięki użyciu social media można ten pakiet powiększyć do 70 sztuk. Jak już wspomniałem – jest to złożone narzędzie SEO, które składa się z wielu modułów. Skoro naszym głównym zamierzeniem jest monitoring linków przychodzących to warto mieć na uwadze, że najniższy pakiet umożliwia śledzenie aż 1000 linków przychodzących. Na tym się jednak nie kończą możliwości SE Ranking.

SE Ranking - panel administracyjny

Szybki rzut okiem na główny panel pokazuje, że SE Ranking potrafi dużo więcej. To tylko przedsmak możliwości narzędzia SE Ranking. W głównym panelu mamy wiele ciekawych informacji, które jednak skupiają się głównie wokół obecnych możliwości stron dodanych do panelu SE Ranking. Wiele osób korzysta z SE Ranking do monitorowania pozycji na poszczególne frazy. Ja osobiście mam licencję Web-Tools na własnym serwerze, więc monitoring pozycji w modelu SaaS jest mi zbędny, ale z zadowoleniem przyznaję, że SE Ranking radzi sobie z monitorowaniem fraz kluczowych bardzo dobrze. Jeśli miałbym korzystać z jakiegokolwiek narzędzia w formie SaaS to dałbym sobie spokój z polskimi rozwiązaniami i korzystał z SE Ranking.

SE Ranking - monitoring pozycji

Postanowiłem nie omawiać wszystkich możliwości SE Ranking i skupić się jedynie na tych najważniejszych. Nie mogę więc nie wspomnieć o automatycznym audycie SEO. Ja z dystansem podchodzę do wszystkich automatów. Nigdy mi nie odpowiadały wyniki/raporty narzędzi automatycznych. Natomiast tutaj zupełnie mimowolnie po dodaniu do panelu SE Ranking jakiejś strony przyszedł mi raport. Nie twierdzę, że to super rozwiązanie, ale wskazał na pewne rzeczy, które mogłem pominąć. Tak więc fajna opcja. Wartość dodana, której bym się nie spodziewał.

SE Ranking - audyt

Dochodząc do sedna… opłaciłem to narzędzie właśnie po to, by monitorować linki przychodzące z artykułów sponsorowanych, głównie tych z WhitePress. Ten moduł SE Ranking spełni oczekiwania większości osób, które publikują artykuły sponsorowane. Tabelę z danymi można edytować, pól jest wiele. Zakładek tego modułu jest kilka. Można sprawdzać źródła linków, można przeglądać anchory. Naprawdę warto uruchomić wersję demo i zapoznać się z możliwościami tego modułu SE Ranking.

SE Ranking - linki przychodzące

W polskim internecie nie ma informacji na temat narzędzia SE Ranking, natomiast zdążyłem się przekonać, że projekt się rozwija w pozytywnym tempie. Dochodzą nowe rozwiązania/moduły. Nie pisałem nic na temat modułu “keyword research”. Nie można tego modułu porównywać choćby z SEMSTORM. Ale też nie porównujmy cen. Jak na swoje możliwości SE Ranking jest naprawdę tanim narzędziem. Szczerze polecam.

Testuj SEMSTORM przez 14 dni za darmo

Uwaga! Wywalczyłem kod promocyjny 15% na dowolny pakiet SE Ranking. Kod ma postać 15OFFLESIUL i trzeba go wpisać podczas realizacji zamówienia. Pamiętajcie, aby w formularzu zamówienia podać ten sam adres e-mail, na który zostało założone konto testowe.